TREATMENT     IS     YOUR     BRIDGE     FROM     FOG     TO     REAL    ,    ACTIVE    LIFE

 
       


  

                           Velikonoce - aneb historie léčení CFIDS

Velikonoce - lidé je slaví po celém světě již více než 4000 tisíce let, většina lidí ale už neví proč? Velikonoce v zahraničí známé jako Easter, pojmenované po pohanské bohyni Oester - bohyni znovuvzkříšení života. Velikonoce jsou vyvrcholením očistného (léčebného) rituálu, známého jako Masopust (Carnival) - 40 dní půst (jen bylinkové čaje) - Velikonoce (Easter) oslava uzdravení - znovuvzkříšení k životu. Těchto 40 dní půstu slouží k očištění organismu od plísní a parazitů a v současnosti tento rituál již nikdo nedodržuje a to je také důvod proč je tolik nemocných. CFIDS tedy není novou civilizační nemocí, ale nemocí jež lidé již tisíce let léčí a některá společenství organismů, jako třeba včely, již miliony let. Naši předci - pohané byly velice moudří a své znalosti čerpaly z přírody. Není náhodné, že rituál začíná po nejstudenější a nejméně slunečních měsících roka, kdy onemocní nejvíce lidí, díky nedostatku vitamínu D. Je důležité zahájit léčbu v prvních dvou měsících nemoci, dokud existuje v plicní formě a kdy jí lze snadno vyléčit i bylinkami. První dva měsíce jsou však příznaky mírné, téměř nerozeznatelné od běžného nachlazení a proto se léčily rituálně všichni. Správná diagnostika byla vždy problematická, nejen proto se nemoc označuje různými názvy jako CFIDS, ME/CFS, CFS, Fybromialgia, GWS, Late Lyme a desítkami dalších názvů, ve starověku se označovala jednoduše hniloba, čímž označovaly všechno co rychle stárne a ztrácí svěžest, dnes bychom řekly systémová mykóza.

Nikdy jste se nezeptali, proč jsou velikonoce každý rok v jiný den? Kdysi jsem hovořil s jednou bylinkářkou a ta mluvila o tom, že některé byliny trhané v určitém období za úplňku mají až desetinásobný léčebný účinek a to si myslím, že je pravý důvod proč jsou velikonoce synchronizovány s měsíčním cyklem. Ukončení čtyřicetidení (půst a pití výluhu z bylinek ) očisty organismu od plísní bývalo zakončeno lidovou veselicí znovu obnovení života - vzkříšení, dnes známou jako "Velikonoce" ( honěním s pomlázkou a obléváním vodou  prokazovali, že jsou zdraví ). Tyto pohanské rituály se praktikovaly tisíce let, až do nástupu křesťanství a doby temna, kdy nositelky znalosti léčení byly pronásledovány a upalovány jako čarodejnice. Bohužel dva tisíce let křesťanských nesmyslů o Ježíši udělalo z velikonoc náboženské svátky, čemuž nikdo ani pořádně nerozumí. Navíc se velikonoce pomíchali se sexuálně zaměřenými slavnostmi jara, které začínají o Filipojakubské noci 30.4.. Křesťanům vadilo, že by někdo jiný měl patent na zázraky a tak hlavně v době temna pronásledovaly a upalovaly bylinkářky - nositelky znalosti léčení jako čarodějnice. Křesťanům vadily i další pohanské zvyky - slavnosti jara, které navazovaly na velikonoce, jako například panenské lovkyně nebo  manželství na zkoušku jednoho roku, proto se snažily staletí všechny doklady o pohanech zničit. Není náhodou, že doba léčení farmaceutiky odpovídá s rezervou době 40 dní půstu a době maximálního buněčnému cyklu parazitického patogenu. Rituál začínal karnevalem, který měl odhalit nemocné s CFIDS - neměli dost energie na veselici, ti byli označeni posypáním popelem (popeleční středa) a pro ně bylo léčení povinné. Samotný půst nevyléčí, ale je nezbytnou podmínkou léčení, s půstem je dávkování léků  jen o něco vyšší než maximální, bez půstu musí být však dávkování dvakrát vyšší a může dojít k poškození řady orgánů. Samotný půst sice nevyléčí, ale vlivem nedostatku potravy pro parazita se replikuje méně a hlavně replikuje se  méně agresivní varianta a tak i pouhý půst zmírní průběh nemoci. Původní léčebný lektvar pohanů byl pravděpodobně ztracen v historii, ale v době expanze Římské říše se podařilo tento recept získat Římskými legiemi (tato pověst je velice známá, díky kreslenému a filmovému zpracování - je to příběh o Galovi Asterixovi a magickém lektvaru). Z historických pramenů se dá vyčíst, že římští legionáři ve snaze získat více energie, síly a hlavně přežít následná zranění nejen pily tyto elixíry, ale před bitvou se v odvarech i koupaly. Podobný nápoj síly užívaly gladiátoři, nápoj byl nejčastěji připravován z Tymiánu, což je účinné a snadno dostupné antimykotikum. Tymián se jako koření přidává do masitých patravin dodnes a tak se dá koupit jako koření v obchodech s potravinami.

Řada těchto bylin se používá jako prevence dodnes, například Provencálský mix koření, všechny tyto byliny mají antimykotické účinky a pouhá špetka denně dokáže ochránit člověka před vznikem této nemoci. Podle skladby jídelníčku se pak v různých oblastech liší procentuální počet nemocných CFS, nejvíce jich je u hamburgrových národů, kde jedí maso celoročně každý den bez jakéhokoli koření. Stačí se podívat jak se dříve maso konzervovalo obalováním v bylinkách, dnes to v řadě výrobků nahradily Ečkama. Rozhodující je také množství D vitamínu, ať už z konzumace ryb nebo opalováním na slunci. K prevenci však postačí nepatrné množství a to při běžném kontaktu s infekcí, například vdechnutí prachu z trusu ptáků. Pokud se ale člověk se sníženou imunitou (například chřipkou) setká s CFS pacientem, jež má noční a denní poty, nebo ho kousne nakažené klíště je infekce téměř jistá. V tomto prvním kritickém měsíci je léčení též jednoduché, obvykle stačí bezmasá dieta a běžně dostupná Tetracyklinová antibiotika, problém je, že první měsíc jsou příznaky natolik mírné, že si člověk žádnou nemoc ani nepřipouští. Bylinky také pomohou s léčením, na 40 dní se vypustí potraviny a pijí se jen vývary z bylin. Je jasné, že takto náročné léčení se nikomu podstupovat nechce, proto to bylo v minulosti organizováno rituálně. Je dobré si uvědomit, že pohané, většinou celý kmen žil v jednom příbytku a ti co se nevyléčily byly vyhnáni, protože jinak by nakazily i ostatní (z tohoto aktu se mohlo zrodit honění s pomlázkou a oblévaní vodou, ať už to mohlo být vyhnání nebo test pevného zdraví). Pro nemocného bylo vyhnání rovné rozsudku smrti, může se nám to zdát kruté, ale díky moudrosti předků v zachování rodu jsme se mohli narodit jakožto potomci i my.

Největší mistři v prodloužení života byli Egypťané za dob faraonů, a to nejen za života, ale i posmrtně. Po faraonech zůstaly nejen písemnosti, ale množství skutečných důkazů. Některé mumie dodnes voní po Tymiánu. V těch dobách se některá koření a mízy  vykupovaly zlatem. Znalosti léčení se pak uplatnily při balzamování. Jedním ze symbolů velikonoc je větvička s pupeny a právě míza z rašících pupenů je zřejmě ta nejúčinnější příměs pohanského elixíru života, díky níž se musela léčba synchronizovat s cyklem měsíce, Míza z pupenů je i teorie výroby propolisu, což je včelí varianta léku, která funguje již desítky milionů let. Zřejmě se faraoni nechali inspirovat včelami, pronikne-li do úlu větší zvíře, pak ho nabalzamují tak, že vydrží mnoho staletí.  


                                                                                     

                                                                         Přírodní léčení

Je nutné říci, že propolis je vůbec nejdražším lékem, je ještě dražší než farmaceutika, pro léčení je ho třeba ohromné množství (minimální denní dávka je 100-200 kapek Propolisové tinktury, nejlépe 10-20 kapek každé 2-3 hodiny), mívá různou kvalitu a rychle vyprchá z organismu a při každém přerušení je třeba začít nový 40 denní cyklus, navíc existuje i alergie na propolis. Lze ho však použít na test reakce a ověření že pacient má právě tuto nemoc, 30 kapek propolisové tinktury, po zhruba 6-8 hodinách by mělo dojít k vyprchání účinku a paraziti znovu začnou produkovat neurotoxin, což se projeví Herxem  (zhoršení stavu, těžké nohy, hrozná únava, brnění, ti co zkoušeli léčbu podle Marshala nebo Wheldona herx znají), velikost herxu závisí na množství parazitických patogenů v organismu. Herx vzniká v důsledku přerušení léčby, nebo léčením nízkými dávkami, kdy je parazit dokáže po čase překonat, Herx ale vždy znamená, že se parazit znova pomnožil a léčení je třeba začít znova s vyšším dávkováním. Ideální je zvýšit dávkování okamžitě, řídit dávkování podle toho jak se pacient cítí, nebo plynule zvyšovat dávkování a tak oddalovat replikaci parazita. 

Nejlacinějším lékem je čaj z Tymiánu (10 minut vařit lžičku Tymiánu), léčení však trvá velmi dlouho 3-5let, samozřejmě záleží jak důsledně je léčba aplikována. Ideální je naprostý půst jen čaj z Tymiánu a cukr. To by ale tak dlouho asi nikdo nevydržel, proto je možno jíst čerstvé ovoce a zeleninu. Pokud se člověk smíří s doživotním léčením pak stačí veganská, či vegetariánská strava, s tím že jeden měsíc v roce může léčení vysadit a dát si i maso. Nicméně CFIDS pacienti by měli zcela vypustit ze svého jídelníčku maso, parazit se živí především rozpadajícími se buňkami ať už našimi vlastními, vznikajícími při příležitostních nemocech, nebo při sportu, těžké práci, nebo pocitu chladu, neboli při výdeji energie, nebo přímo z potravin. V době léčení je půst naprostou nutností a minimální podmínkou. Právě tento přísný půst je hlavní důvod proč se většina pacientů nedokáže nevyléčit, nemají tu vůli. Většina pacientů by si chtěli vzít zázračnou tabletku a druhy den být zdravý, tak snadné to nebude nikdy. Pokud by se všichni drželi odkazu moudrých předků a dodržovali postní období, bylo by mnohem méně nemocných.  Je třeba připomenout, že tato granulomatozní nemoc má tři stádia podobně jako TBC a to plicní (2-3měsíce) tady je léčení stoprocentně účinné, druhé stádium je disseminovaná forma a poslední orgánová forma, včetně vážné kostní formy (ta vzniká po 3-7letech) ta už je téměř nevyléčitelná, léčení je pak potřeba doživotně opakovat (setrvačnost je značná, často stačí opakovat jednou ročně nebo až za několik let). Pro doživotní léčení je Tymián ideální protože nemá žádné vedlejší účinky. Existují ještě účinnější bylinky, přesněji kůra stromů, se kterými je léčení rychlejší 7-12 měsíců, ty již ale mají vedlejší účinky, například výrazně zvyšují krevní tlak (vysoký tlak zvyšuje pronikání neurotoxinu do nervového systému, zhoršuje tedy subjektivní stav, může docházet brnění, nebo až k dočasnému ochrnutí, podobné stavy vznikají při silném orgasmu, nebo například při rychlém sestupu letadla při přistávání). Je dobré vědět, že v době léčení s nízkou hladinou léčiva, se parazit brání produkováním většího množství neurotoxinu a tak léčení je doprovázeno lehkým herxem projevujícím se slabostmi nejčastěji v rukách. Právě negativní projevy léčby je důvod, proč většina pacientů tuto léčbu předčasně vzdá. K výraznému zlepšení zdravotního stavu dojde až po ukončení léčby. Je důležité vědět, že tato léčba nejen snižuje celkový počet parazitů v organismu, ale hlavně mění variantu parazita směrem k méně patogenní verzi (parazit mění variantu v závislosti na stavu imunitního systému, existuje zhruba 300 genetických variant, od nejtěžší známé jako AIDS k nejlehčí známé jako jarní únava). Tato léčba je ideální jako prevence nemoci, nebo pro pacienty s kostní formou, až po vyléčení té těžké diseminované verze, kdy působí jako prevence návratu nemoci. Kdy dlouhodobě  brání nové infekci celého organismu, každý měsíc z kostí. Samotná kostní forma nemá žádné příznaky, problém je že léky těžko do kostní pronikají a tak je léčení obtížné, tady platí doslovný příměr „ parazit je zažraný až do morku kosti“.  Kostní formu nelze snadno vyloučit, ale lze jí snadno potvrdit, stačí se podívat do zrcadla, jediné místo kde lze kosti zkontrolovat jsou zuby, imunitní systém za pomoci vitamínu D vytváří metabolický vápník, kterým v lézích ničí parazitický patogen, tento metabolický vápník je vidět jako výrazně bělejší fleky pod zubní sklovinou.  Pro pacienty s kostní formou stačí v letních měsících se slunit, neboli doplňovat vitamin D, který pomáhá imunitnímu systému bojovat s nemocí, a v zimních měsících využívat bylinkovou léčbu. Tímto způsobem se lze i s kostní formou v pohodě dožít vysokého věku.  Důležité je co nejdříve vyléčit diseminovanou a orgánovou formu, protože dlouhodobě paralyzovaný imunitní systém především v orgánech zatěžovaných v tomto důsledku řadou infekcí, způsobuje vznik ložisek rakoviny, proto je třeba se začít léčit hned. Nemoc je plně vyléčitelná do doby, nežli vznikne kostní forma. U pacientů s pasivním imunitním systémem dlouhodobě vznikají ložiska rakoviny, u pacientů s agresivním imunitním systémem pak nejčastěji vzniká roztroušená skleróza, případně i jiná autoimunitní onemocnění jako sarkoidóza. Léčení však není snadné, protože léčíme velké množství nemocí najednou a ještě bojujeme s parazitem, který nám lokálně paralyzuje imunitní systém. Pacientům v těžkém stavu doporučuji léčbu farmaceutiky – kombinaci intracelulárních antibiotik a antimykotik, tato léčba trvá jen 35 dní. Širokopásmová intracelulární antibiotika by měly potlačit většinu infekcí, nicméně některé obtíže mohou stále přetrvávat, došlo-li k zahubení parazita, zdravý imunitní systém by si měl časem se zbylými infekcemi a případně s malými ložisky rakoviny poradit. U pacientů, kteří mají CFIDS již dlouho a je tu předpoklad že mají kostní formu, je dobré pokračovat v léčbě bylinkami. Doplňková léčba je doplňování vitamínu D, nejlépe sluněním (alespoň obden 2 hodiny), účinné je i pocení, kdy parazit odchází z těla spolu s potem, ideální je to venku na sluníčku, je dobrá i horká koupel v soli (sauna spíš ne - špatné větrání, také může zvyšovat krevní tlak).   

Nemoc CFIDS se prezentuje především příležitostnými infekcemi, kterých je často desítky až stovky (nejčastěji Chlamidie, Mykoplasma apod.), jež jsou způsobeny lokální paralýzou imunitního systému v malých a neustále se měnících oblastech tkání a orgánů (jeden parazit o velikosti 2-4um je schopen paralyzovat imunitní systém v objemu až 1mm3). K léčení těchto příležitostných infekcí je nutné využívat zásadně intracelulární antibiotika, které působí i proti původci nemoci, v žádném případě nepoužívat Penicilínová antibiotika, která nemoc ještě zhoršují. Je důležité říci, po diseminaci do celého organismu, nežli začne reagovat imunitní systém, vzniká divoký kmen, tedy několik různých kmenů, včetně vysoce patogeních, časem se pak nemoc zmírní díky aktivitě imunitního systému. Znovu se stav většinou zhorší s další příležitostní nemocí, nebo jen vyčerpáním. Při každém pokusu léčení se pak kmen mění směrem k méně patogením, což vysvětluje rychlé počáteční zlepšení při použití intracelulárních antibiotik, například Tetracyklinů, při použití léčení podle protokolu Marshala nebo Wheldona. Bohužel parazit se brání léčení tak, že shromažďuje neurotoxin a pak ho vypustí najednou (viz Herx) a do toho se zreplikuje, tak dokáže překonat běžné dávky antibiotik po 5-10 dnech. I po ukončení léčení jsou pak generace parazitů synchronizovány a dalších několik buněčných cyklů (zhruba 35 dnů) se herx automaticky opakuje. V závislosti na agresivitě kmenu se v organismu vytváří i různě veliké léze, u nejtěžších variant mohou dosahovat i velikost v centimetrech, takto velké léze se objevují hlavně u HIV+ pacientů, u těžkých CFIDS pacientů mají největší léze jen milimetry a lze je pod kůží často nahmatat, a u lehkých pacientů jen desetiny milimetru. Málo kdo ví, že CFIDS má i svoji kožní formu, ta se ale vyskytuje jen u 17% pacientů, léze jsou malé od desetin milimetru do jednotek milimetrů a je velice těžké je rozpoznat od běžného akné. Kožní forma se dá rozpoznat jen ma přímém slunci, kdy se růžové puchýřky zvětšují, nedají se vymáčknout, ale po rozškrábnutí, čirá kapalina na kůži pálí. Po lézích pak zůstává na opálené kůži bílá depigmentační skvrna i několik let.

Po vyléčení je dobré nezatěžovat příliš organismus, v žádném případě neběžet marathon, nebo otužování koupáním v mrazu, podobně jako vyléčená Tuberkuloza se může kdykoli vrátit, tak CFIDS se může také kdykoli vrátit. Je třeba snažit se žít zdravě a být na své zdravý opatrný, nikdy nevíte jestli se podařilo zničit všechny parazity, se zdravým imunitním systémem návrat může trvat mnoho let, pokud ale onemocníte, nebo se příliš vyčerpáte návrat se urychlí. Je dobré vědět, že parazit je velmi odolný a dokáže žít sám mimo organismus měsíc, ale v kolonii mnoho let, v teplých krajinách běžně parazituje na rostlinách a v trusu ptáků. V domácnosti se nejvíce usazuje u stropu, proto je dobré v době léčení vymalovat. Například na kapce krve, která odletěla při naklepávání řízků, nebo na rozmázlé mouše, dokáží přežívat sto let. Aby se člověk znova nenakazil je třeba pořádně vyvětrat a uklidit, nejlepší je savo proti plísním, je třeba si uvědomit, že parazit má velikost 2-4um neboli stejnou velikost jako částečky cigaretového kouře a tak všechno v bytě je pokryto vrstvičkou těchto parazitů a rozvířením je znova vdechujeme. Nejvíce patogenních parazitů emitují do svého okolí pacienti s denními a nočními poty, a tak mohou snadno nakazit ostatní ve svém okolí. Ideální je používat kvalitní vzduchový filtr (elektrostatický nebo hepa), ten většinou dokáže ochránit i spolubydlící, aby se nenakazili v době naší nemoci. Zdálo by se že nemoc je vysoce nakažlivá, ale není o mnoho více nežli Tubrkulóza, naprosto zdravý člověk neonemocní, stačí ale mít oslabený imunitní systém jinou nemocí, například chřipkou a pak onemocní snadno, proto se tato nemoc často označuje jako přechozená chřipka, s chřipkou by člověk měl ležet doma, ne aby nikoho nenakazil, ale aby se nenakazil mnohem závažnější nemocí.
                                                             

                                                                                Copyright ©2005-2012                                                                           Two PCT patent pending
                                                       Veškeré informace jsou chráněny autorskými a patentovými právy. 

                                                                                                                                           zpět